Biurko z dużym monitorem i klawiaturą w minimalistycznym, nowoczesnym biurze. Na monitorze wyświetlone są wykresy i wyniki ankiet.

Informacje projektowe – styczeń 2024 r.

Szanowni Państwo,

witamy już w Nowym Roku. Po zakończenia badań ewaluacyjnych trwają intensywne prace naszego zespołu projektowego. Skupiamy się na podsumowaniu działań projektowych w 2023 r. oraz analizujemy wyniki ankiet zgromadzonych na Platformie do diagnozy MEN. Po zakończeniu analiz planujemy rozesłać do szkół i placówek e-maile z raportami.

Przygotowujemy się też do pierwszego spotkania online w tym roku z Państwem dotyczącego roli ewaluacji w sprawdzaniu skuteczności prowadzonych działań. Planujemy je zrealizować pod koniec marca 2024 r.

O konkretnych terminach będziemy informować w późniejszych komunikatach na stronie projektu, Forum uczestników projektu oraz za pośrednictwem sms (do osób, które podały nam numer telefonu komórkowego).

Kolaż sześciu obrazów przedstawiających różne aspekty życia społecznego i rodzinnego. Na zdjęciach są dzieci, młodzież oraz mama z synem.

Na Forum uczestników projektu w przestrzeni “PROFILAKTYKA W SZKOLE” regularnie pojawiają się posty z przeglądem literatury dotyczącej psychoprofilaktyki i psychologii rozwojowej.

W ostatnim czasie opisaliśmy tematy dotyczące:

  • spadku zdrowia psychicznego u dzieci,
  • kontroli psychologicznej wśród rodziców,
  • dzieci z trudnościami emocjonalnymi i behawioralnymi w kontekście używania TIK,
  • wykorzystania psychologii pozytywnej,
  • „stającej się dorosłości”,
  • związku poczucia umiejscowienia kontroli i gotowości szkolnej u dzieci w wieku przedszkolnym,
  • aktywności fizycznej u dzieci,
  • Standardów Ochrony Dzieci w placówkach oraz
  • zapobiegania fonoholizmowi.

Aby śledzić na bieżąco nasze posty i mieć możliwości podzielania się swoimi przemyśleniami, wystarczy włączyć powiadomienia lub co jakiś czas korzystać z forum lub grupy na FB.

Na zakończenie chcielibyśmy podkreślić, że nasz projekt jest stale rozwijany i dostosowywany do potrzeb szkół i placówek. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub sugestie, prosimy o kontakt poprzez profilaktyka@trzyzero.edu.pl lub zamieszczenie postów lub komentarzy na Forum uczestników projektu.

Pozdrawiamy,
Zespół projektu Profilaktyka na miaręw przestrzeni “PROFILAKTYKA W SZKOLE”

Similar Posts